خلاصه ای از زندگی بیل گیتس و ثروت بسیار او با مایکروسافت

خلاصه ای از زندگی بیل گیتس و ثروت بسیار او با مایکروسافت

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

خلاصه ای از زندگی بیل گیتس و ثروت بسیار او با مایکروسافتخلاصه ای از زندگی بیل گیتس و ثروت بسیار او با مایکروسافت

خیلی زود به سیستم عامل استاندارد ام اس داس برای کاربران کامپیوتر در تمام دنیا تبدیل شد. همه کاربران می توانستند فایل ها را به اشتراک بگذارند. حالا زبان برنامه نویسی جهانی، دورن کامپیوتر بود. رشد کمپانی میکروسافت به طور باور نکردنی زیاد بود. تا پایان سال 1981، کمپانی صد و سی کارمند داشت. در سال 1983 این تعداد به پانصد نفر رسید. بیل همه ی افراد را با اسم نمی شناخت.

با وجود این، خودش در مرکز همه ی کارها بود

زندگی بیل گیتس

بیل گیتس رئیسی پر کار بود. وقتی برنامه نویسان با بیل گیتس جلسه داشتند، می بایست کاملا آماده باشند. مغز بیل گیتس مانند یک دیسک سخت بود که اطلاعات زیادی هم در زمینه ی برنامه های کامپیوتر و هم دنیای تجارت در آن ذخیره شده بود. علاوه بر آن، بیل می توانست خیلی زود نظرات دیگران را بفهمد و اگر نقصی در آن وجود داشت، متوجه آن شود. گاهی اوقات او سر یک برنامه نویس فریاد می کشید و می گفت ((این احمقانه ترین چیزی است که تاکنون شنیده ام!))

گاهی اوقات کارمندان جدید از دست بیل شوکه می شدند. پل بعدها نوشت که بیل باهوش سرشارش و با به زمین کوبیدن پاهایش و جلو و عقب رفتنش بر روی صندلی، درست مانند بلایای طبیعی بر سر کارمندان فرود می آمد.

زندگی بیل گیتس

پل می دید بیل به برنامه نویسانی احترام می گذارد که در مقابل او می ایستد و از ایده ی خود دفاع می کنند. آن چه برای بیل مهم بود، پیدا کردن بهترین پاسخ برای مسائل بود. اگر او با فکرهای جدید مبارزه می کرد، به این دلیل بود تا مطمئن شود همه ی جزئیات به طور دقیق بررسی شده است. در این صورت به جلسه پایان می داد و برایش مهم نبود که چه قدر داد و بی داد کرده است؛ فقط خیلی آرام می گفت، باشه. کارکنانی که در کمپانی میکروسافت می ماندند، رئیس خود را درک و از او قدردانی می کردند.

البته موفقیت کمپانی، خود شاهدی بر این ادعا بود. بیل گیتس بی شک می دانست چه می کند. کارمندان خوشحال بودند که در یک کمپانی پیشگام مشغول به کارند. علاوه بر این، بیل گیتس حس شوخ طبعی و مزاح داشت. وقتی اعضای کمپانی میکروسافت در مسابقات و بازی ها به رقابت می پرداختند، او پیک نیک تابستانی بر پا می کرد و این درست مانند المپیک چریو در زمان جوانی بیل گیتس بود.

زندگی بیل گیتس

در سال 1982، کمپانی میکروسافت در حال از دست دادن یکی از اعضای اصلی خود بود. پل الن به بیماری هوجکین مبتلا شده بود. بیماری هوجکین نوعی سرطان اغلب قابل درمان است. پل هنگام کار، تحت فشار زیادی بود. جنگیدن بر سرایده ها برای بیل نوعی سرگرمی بود، اما برای پل نوعی سرگرمی بود، اما برای پل استرس زیادی به همراه داشت. وقتی او در سال 1983 دوباره سلامت خود را به دست آورد، تصمیم گرفت کمپانی میکروسافت را ترک کند.

قبل از اینکه پل کمپانی را ترک کند، بیل نامه ای برای او نوشت. ((در چهارده سالی که با هم کار کردیم، ناسازگاری زیادی با هم داشتیم؛ ولی با همه وجود این ها در خیلی از موارد هم اشتراک نظر داشتیم.)) در سال 1984، تصویر بیل برای اولین بار بر روی جلد مجله ی تایم ظاهر شد. او اکنون چهره ی شناخته شده ی میکروسافت بود. از آن پس هر وقت مردم درباره ی میکروسافت فکر می کردند چهره ی بیل گیتس جلوی چشمانشان مجسم می شد

.

در مسیر پیشرفت

بیل گیتس که همیشه می خواست سریع پیش برود، در مسیر درستی قرار گرفته بود. در سال 1980، صنعت کامپیوتر با سرعت سرسام آوری در حال تغییر بود. کمپانی های جدید، ایده های جدید و محصولات جدیدی به وجود آمده بودند. رقابت شدیدی در جریان بود! در سال 1985، میکروسافت جدیدترین نسخع ی به روز شده ی نرم افزار، یعنی ویندوز را به بازار عرضه کرد. آن چه ویندوز را از بقیه ی نرم افزارها متمایز می ساخت، وجود اشاره گر کوچکی به نام ماوس بود.

این وسیله چند سال پیش اختراع شده بود، اما برای اولین بار بود که بیشتر دارندگان کامپیوتر از آن استفاده می کردند. ماوس روش کار با کامپیوترهای شخصی قدیمی را به طور بنیادی تغییر می داد.

پیش از آن، افرادی که با کامپیوترهای شخصی کار می کردند باید دستورها را به خاطر می سپردند و آن ها را روی صفحه کلید تایپ می کردند. اما کسانی که با ویندوز کار می کردند فقط باید ماوس را روی آن آیکون در صفحه نمایش می بردند و کلیک می کردند. تمام آن برنامه روی صفحه باز می شد. به کمک ماوس هم زمان می شد روی آیکون دیگر و برنامه ی دیگر نیز کلیک کرد و برنامه ها هم زمان باز می شدند.

بیل گیتس کیست - زندگینامه بیل

علتی که این برنامه را ویندوز نامیدند. این بود که می شد چند صفحه را هم زمان باز کرد.

زیراکس اولین کمپانی کامپیوتری و به دنبال آن اپل از ماوس استفاده می کردند. بعد از این که میکروسافت با سیستم عامل ویندوز به بازار آمد، کمپانی اپل از میکروسافت به دلیل کپی برداری از بخشی از طراحی ماوس شکایت کرد. کمپانی میکروسافت نشان داد محصولات آن ها کاملا متفاوت از اپل است و در دادگاه برنده شد.

استفاده از سیستم عامل ویندوز برای کاربر آسان بود. کامپیوتر معنای بسیاری از واژه ها را تغییر می داد. برنامه نویس ها می خواستند از کلماتی آشنا استفاده کنند و آن را در کامپیوترهایشان به کار گیرند. کلماتی مانند منو، تول، داک، پیست و البته ماوس، معناهای جدیدی پیدا کردند.

کار کردن در میکروسافت و همین طور کار کردن با بیل، تنش زیادی به همراه داشت. موفقیت در کارها به او آرامش نبخشیده بود. او همیشه به افرادی توجه می کرد که دستاوردی تازه داشتند و مواظب بود کسی از آن ها جلو نزند.

بیل زمان زیادی برای فکر کردن نداشت. به همین سبب شروع کرد تا سالی یک بار کارها را بازنگری کند و روی ایده های جدید و آینده ی کامپیوتر متمرکز شود. او این زمان را ((هفته فکر کردن)) نامید. در آن زمان درباره ی ایده های جدید در زمینه ی کامپیوتر مطالعه می کرد.

بسیاری از این اندیشه ها توسط کارکنان میکروسافت ارائه می شد. بیل متوجه شد که کارکنان نیز به این استراحت نیاز دارند. بنابراین او این یک هفته را به عنوان ((تعطیلی)) سالانه برای آن ها در نظر گرفت.

در سال 1986، بیل کمپانی میکروسافت را به صورت سهامی عام در آورد؛ یعنی این که نه تنها کارکنان، بلکه هر کسی می توانست سهم کمپانی را بخرد. سهام به این معنی است که بخش های کوچکی از کمپانی در بازار سهام فروخته می شود.

سهام میکروسافت با سرعت زیادی فروخته شد. بیل گیتس و همکاراش پل الن یک شبه میلیونر شدند. تا سال 1987 ارزش سهام آن قدر بالا رفت که بیل میلیاردر شد. او تنها سی و یک سال داشت و جوان ترین میلیادر خود ساخته در آن زمان بود.

ثروت بیل گیتس چقدر است : یک میلیارد (1000000000) دلار پول بسیار زیادی است و درک آن سخت است. دیوید شوارتزدر کتابش با نام یک میلیون چه قدر است؟ گفت 95 سال طول می کشد تا یک نفر با صدای بلند تا یک میلیارد را بشمارد بدون اینکه وقفه ای در شمردن بیندازد؛ مثل خوابیدن و غذا خوردن. بگذارید به صورت دیگر بگویم، اگر شما یک میلیارد دلار در یک سال به دست آورید یعنی اینکه شما نوزده میلیون دلار در یک هفته یا 8000 دلار در یک ثانیه به دست آورده اید.

ثروت بیل گیتس در ثانیه : هشت سال پس از این که بیل میلیاردر شد، نام او به عنوان ثروتمندترین فرد روی کره ی زمین ثیت شد. او این عنوان را از سال 1995 تا 2007 و دوباره در سال 2009 حفظ کرد. دارایی بیل بیش از 50 میلیارد دلار تخمین زده شده بود. فکر می کنید چه قدر طول می کشد تا آن را بشمارید؟ سعی کنید پاسخ را پیدا کنید.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای esfaraien-city.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:esfaraien-city.ir | نقشه سایت